logo-header
header001-tipul2

טיפול באמצעות בעלי חיים

טיפול באמצעות בעלי חיים (זיאותרפיה) הינו תחום טיפולי יעיל מזה 100 שנה ויותר. הטיפול מבוסס על המשולש של: חיה, מטפל ומטופל. טיפול טוב מחייב חיות מורגלות לבני אדם, המזמינות את המטופל לקשר !!! הטיפול משתמש במשיכה הטבעית ובקשר שבין ילדים ובעלי חיים.
תקשורת זו מאפשרת למטפל לפתוח צוהר לעולמו הפנימי של הילד ולתווך בין הילד לקשייו החברתיים, רגשיים, ההתנהגותיים והקוגניטיביים, ולטפל בהם.
כך אנו מתגברים על הקושי של ילדים למלל ולספר את רגשותיהם
הילד לומד על בעל החיים ועל עצמו כאחד, החיה משמשת כמושא להשלכה והאנשה ומסייעת לו לחזק ולבסס את דימויו העצמי, להתמודד עם כישלון וליהנות מחוויות הצלחה.
המפגש מפתח מיומנויות תקשורת אישית ובין אישית ומקל בהתמודדות עם הבעיות השונות.

על הבית של הדס

לפעמים חלומות מתגשמים. . . 
תחת עץ התות, במושב ניר צבי, (צמוד לבסיס צריפין)נבט לו חלום. 
עם חזון, חברים על שתיים ועל ארבע וחומרים ממוחזרים, בנינו במו ידינו את “הבית של הדס”, פינת חי שוקקת חיים ואהבה. בבתי חיות הטובלים במרחבים הירוקים תחת פרדס תפוזים ריחני  הקמנו משפחה רבת חברים מכל מיני מינים .

כל חיה הורגלה והוחתמה למן ינקות. חלקן גדלו איתנו בבית, חלק אכלו מהבקבוקים של הבנות שלי. החשיבות של ההרגל לאנשים הוא ראשון במעלה במפגש טיפולי ומחייב עבודה יסודית ואישית.
רק חיות המורגלות באיכות גבוהה מסוגלות להוות שותף לטיפול.

לכל חיה מרחב חיים משלה שעוצב עבורה: מהמחסה, דרך אופן ההאכלה, המשחקים ומיקומה ביחס לשאר החיות. חברי הצוות:

זושי
היא המלכה האמיתית, היא חונכת כל חיה ואורח ותמיד תהיה ראשונה להזכיר לנו שיש להאכיל את החברים. בת לשושלת קוקר ספנייאלים ארוכה, עם פרסים ותעודות. היא לכולנו חלק מהמשפחה. תמיד שמחה לשחק, ומתלהבת ממגע ידם של ילדים, יוזמת טיולים ודורשת ליטוף ותמיד יודעת לתת לילדים מה שהם צריכים ; היא כבר מטפלת רגשית בעצמה. 

 קוקי העז
ישנה בבית בשבועות הראשונים לחייה; ינקה מהבקבוקים של ילדינו, כל 3 שעות כמו שעון. והיום היא עז לתפארת, מתרוצצת בין הרגליים, מלקקת את המטופלים ומשחקת עם שאר החיות. 
היא רק שוכחת שהיא שוקלת 90 ק”ג.  

 
קינמון   החמוסה
אוהבת מחילות, תמיד נשמע אותה מקרקשת במבוך הכחול שלה, ולפי הרעש נדע מהיכן יצוץ האף המרחרח והעיניים הסקרניות, בודקות מי זה בא לבקר בבית שלה, חמוסה חביבה, מקפצת על עץ התות שלה, אוהבת במיוחד להתפתל על הכתף, והפתעות קטנות אותן היא מטמינה במחילותיה.

פריצקי ודובי  הארנבים
הם הזוג המלכותי של הבית , היא  משמוטי האוזניים ואילו הוא ארנב הולנדי אמיתי, שמוט אוזניים, בלבן ושחור הם לא נפרדים, מתרוצצים זה אחר זו במחול אהבים, מכרסמים עוד לחם ערבי, מלקקים ארנב את רעהו, ותמיד סוקרים מתי יגיעו החברים, כי האוזן השמוטה דורשת ליטוף ואהבה.   
 
ג’ינג’ית   השרקנית
המהממת, היא גברת מגונדרת , פעמיים בשבוע, עושה פן קבוע,כי עם שיער כזה מדהים צריך מסרק וחרוזים .וכשממש מתגעגעת היא שורקת בלהט, כי היא גברת קולנית , שרקנית אמיתית, עם שלל ילדיה מתרוצצת במחילות


 “צילי גילי ולילי “התרנגולות”  
יש מקום מיוחד, בפינה השמאלית ליד הירק, בכרבולת אדומה וחליפה בלבן, הן מנקרות זרעים מהריצפה וגם מהיד, ותמיד תמיד משאירות לנו הפתעות, ביצה או שתיים חמות וטעימות.

אלו החברים הקבועים בפינה אך כאן בבית של הדס אין רגע דל, בכל רגע ויום מבקרים אותם החברים; שבלולים, ציפורים רותי החפרפרת, שוטי הכלבה ולעתים נדירות  ניתן לראות באופק את שמוליק השועל הביישן  .